Chromagen Lens

Chromagen lens, gözlerinde sorun yaşayanların sahip oldukları problemlerin çözümüne yönelik olarak başarılı sonuçların bulunabilmesine doğrudan etki eden yapıdadır. Renk bozukluğu yaşayanlar başta olmak üzere astigmat gibi diğer sorunlar için de kişiye özel olarak tasarlanabilir yapıdadırlar. Sistemi haploskopik filtreler eklenmesi yardımıyla oluşturulmuştur. Lens olarak kullanımında standartların üzerinde sağladığı ayrıcalıklarla birlikte her bireyin yaşadığı sorunun tam anlamıyla ortadan kaldırılabilmesine yönelik olarak başarılı sonuçların elde edilebilmesinde doğrudan etkiye sahiptir. Chromagen kendine özgün yapısı sayesinde diğer lenslerden ayrılan formla sunulur. FDA onayına sahip olmasıyla birlikte, renk körlüğü için piyasada bulunan en iyi seçenek olarak değerlendirilmektedir.

Chromagen Renk Körlüğü için Nasıl Çalışma Yapısına Sahiptir?

Haploskopik lens yapısında olan chromagen lens, göze giden her rengin seviyesinin değiştirilmesi avantajını sunar. Rengin göz tarafından algılanmasını ve ayırt edilebilmesini sağlar özelliktedir. Görünümde parlaklıkla beraber canlılık oranı değişim gösterdiğinden dolayı chromagen lens yapısı aktif olarak çalışarak mevcut olan ayrımların değerlendirilebilmesine doğrudan etki eder.

Chromagen Lens Kişiye Özel midir?

Chromagen lens tamamen kişiye göre seçimi yapılabilecek bir lenstir. Hangisinin en doğru olduğunun tespit edilebilmesine yönelik olarak öncelikle denemelerin yapılmasının ardından, en iyi sonucun alındığı filtre renginin kullanımı uygundur. Ortalama olarak 1 saatlik sürecin ardından belirleme kolaylıkla gerçekleştirilebilir durumdadır. Kornea yüzeyinde sorun olmayan ve lens kullanımına doktor tarafından onay verilmiş olan bireyler rahatlıkla chromagen lens seçimlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Kişiye özel kullanıma sahip olan lens, gözlerde herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçer. Yüksek oranda su içeriyor olmasıyla birlikte göze takılması son derece kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kullanılmaya başladığı andan itibaren etkisini yüksek seviyeli olarak hissettirmeyi başaran özelliğiyle diğer lenslerden ayrılan özel dalga boyu kırılmasını sağlar.