Renk körlüğü, çağımızda sıklıkla karşı karşıya kalınan durumlardan birisi olmasıyla birlikte teşhis ve tedavi aşamasında chromagen lens kullanımı gerçekleştirilmektedir. Renk algılamalarının bozulması sonucunda ortaya çıkan renk körlüğü durumunda chromagen lens tercihiyle birlikte aktif olarak sağlıklı sonuçların bulunabilme olanağı mevcut durumdadır. Sarı, yeşil ve diğer renklerde seçilebilecek özellikleriyle beraber chromagen lens okuma bozukluğu yaşayan bireyler için de ilk tercih olarak ön plana çıkar. Tamamen yapılacak teşhise göre uyumlu bir seçeneğin bulunabilir durumda olmasıyla kullanımı sonrasında fark yaratan sonuçlar elde edilir. Özel lens çeşitlerinden birisi olmasıyla birlikte, aktif kullanımıyla gözlerle alakalı yaşanan sorunların tamamının önüne kolaylıkla geçilebilmesi olanağı sağlanır.

Chromagen Lens Kullanımı

Chromagen lenslerin yapısı diğer lenslerden yapılan özel tasarımdadır. Günlük veya uzun süreli olarak kullanım için uygun durumda olmalarının temeli sahip oldukları tasarım detaylarına dayanır. Yumuşak konakta lens yapısının mevcut olmasıyla gözlerle uyum sağlama noktasında başarılı geri dönüşlerin bulunabilmesi olanağını sağlar. Maksimum seviyede görülebilecek oksijen geçirgenlik oranı sayesinde stabil optikliği bulundurur. Vinil prolidon terpolimer ana malzemesinde üretilen chromagen lens algı artışının yaşanmasına olanak sağlar.

Farklı göz problemleri için kullanılabilir durumdaki en iyi seçeneklerden birisi olmasının ayrıcalığını gözde bulunduğu süre boyunca hissettirmektedir. Chromagen lens tercihlerinde en iyi seçeneklerin değerlendirilmesiyle beraber aynı zamanda beklentilerin karşılanabileceği seviyedeki sonuçların alınması üst düzeyde kalitenin göstergesi olur.