Renk Körlüğü Lensi

Renk ayrımı yapmakta zorlananlara yönelik olarak özel olarak tasarlanan yapıdaki renk körlüğü lensi, doğru şekilde renklerin algılanmasını sağlayan ayrıcalığa sahiptir. Renkleri görme becerisinin yeniden düzenlenmesini beraberinde getiren özel kullanım desteğiyle, üretildiği malzeme normal lense göre çok daha farklı seviyededir. Gözlere takıldığı andan itibaren algının değişmesine yardımcı olarak sadece renk körlüğü değil aynı zamanda disleksi probleminin de tamamen çözülebilmesi avantajını beraberinde getiren özelliğiyle kullanılama uygundur. Renk körlüğü lensi olarak tanımlanan lensin sağladığı faydalar açısından oldukça başarılı sonuçların alınabilmesinde etkili olmasının avantajlarını ilk andan itibaren görmek özel standartları sağlar. Göze uyumlu yapıya sahip olması, her kullanımda su içeriği sayesinde mümkündür.

Renk körlüğü lensi ile renk körlüğü durumunda yaşanan zorlukların her birinden kurtulma ayrıcalığı elde edilir. Hayatın her anında gözde bulunacak olan lens hem kısa hem de uzun vadede başarılı sonuçların alınmasında etkili rol oynar özelliktedir. ChromaGen adıyla bilinen renk körlüğü lensiyle problemsiz şekilde görüşün elde edilebilmesi olanağı sağlanır.

Renk Körlüğü Lensini Kimler Kullanabilir?

Belirgin seviyede gözlerinde sorun yaşayan herkes için renk körlüğü lensinin kullanılabilmesi mümkün olarak kabul edilmiştir. FDA onayına sahip olan ürünlerin tercih edilmesiyle beraber her kullanımda başarılı sonuçların elde edilebilme olanağı bulunur.

Kullanım için gerekli olan şart doktor kontrolüyle teşhis koyulmuş olmasıdır. Reçete üzerinden belirtilen şekilde renk körlüğü lensinin kullanımının uygun olarak kabul edilmesiyle aktif olarak tercih edilebilecek özelliğe sahiptir.

Renk körlüğünün teşhis edilebilmesinde ve hangi filtrenin kullanılabileceğine dair belirleme yapabilmek adına profesyonel uygulama yaparak kişi özelinde renk körlüğü lensi seçilir. Her lens tipi her hasta için kullanılabilir durumda değildir ve aktif olarak tercih edilebilmesi söz konusu olmaz.